Grupa N Sp. z o. o. dostarczyła sprzęt informatyczny dla szpitala w Starogardzie Gdańskim. Nowy sprzęt umożliwi dostosowanie do wymogów aplikacji medycznych.

– W ramach umowy naszym zadaniem jest dostarczenie sprzętu komputerowego i serwerowni – mówi Piotr Nawrocki Dyrektor Handlowy Grupa N Sp. z o. o. – Staraliśmy się dobrać sprzęt renomowanych firm, dlatego mam nadzieję, że sprzęt będzie długo służył szpitalowi.

Jak zauważył Adam Magiełka, Prezes Kociewskiego Centrum Zdrowia, obecnie zamyka się pewien etap w działalności szpitala. – Mam nadzieję, że sprawnie przejdziemy przez proces wdrożeniowy, a dokumentacja medyczna zyska nowy wymiar – mówił Adam Magiełka.

Przypomnijmy, że zadanie jest realizowane w ramach projektu “Poprawa jakości świadczonych usług medycznych poprzez rozbudowę systemu informatycznego i wdrożenie e-usług w Kociewskim Centrum Zdrowia sp. z o.o. w Starogardzie Gdańskim.” Wartość tego przedsięwzięcia to blisko 3,8 mln zł., a unijne dofinansowanie wynosi ponad 3 mln zł. Szpital zyska sprzęt oraz nowe funkcjonalności, które umożliwią zarządzanie placówką, usprawnią obieg dokumentacji medycznej i administracyjnej, a także pozwolą na utworzenie e-platformy Zdrowia.

Pełna treść artykułu na stronie Powiatu Starogardzkiego:

http://powiatstarogard.pl/pl/page/mg/aktualnosci/kolejny-krok-w-strone-informatyzacji-szpitala.html

Categories: Bez kategorii

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *